user_mobilelogo

Projekt Zelená voda je charakterizovaný novostavbami rekreačných domčekov v bezprostrednom susedstve jazera Zelená voda v Moste pri Bratislave.

Sú to buď jednopodlažné objekty s obytným podkrovím obdĺžnikového pôdorysu so sedlovou strechou, alebo prízemné bungalovy pôdorysného tvaru „L“ so sedlovou – valbovou strechou s priehradovou konštrukciou krovu.

Obvodové murivo založené na železobetónových pásoch je z tvárnic Ytong 300 mm, vnútorné priečky rovnako z tvárnic Ytong. Obvodové murivo je zateplené penovým polystyrénom EPS 120 mm s tenkovrstvou omietkou (nízkoenergetické).Výplne otvorov obvodových stien sú plastové okná s izolačným dvojsklom opatrené uzamykateľnými roletami. Vstupné dvere sú bezpečnostné.

Zastrešenie stavby je realizované dreveným krovom, opatreným náterom proti plesniam a škodcom dreva. Súčasne klieštiny krovu tvoria strop nad prízemím, resp. podlahu podkrovia. Strešná krytina je Tondach – pálená a strecha je zateplená minerálnou vlnou. Podhľad v podkroví tvorí sádrokartón. Podlahy na prízemí sú plávajúce a zateplené.

Spoločná kúpeľňa a WC je vybavená sprchovacím kútom, podomietkovým závesným WC a umývadlom plus prípojkami pre práčku. Podlahy v kúpeľni sú obložené keramickou dlažbou, steny do výšky min. 200 cm. Odvetranie kúpeľne je riešené vyvedením nad strešnú konštrukciu.

Vnútorné steny sú omietnuté jemnou omietkou s oderuvzdorným náterom. Elektrické rozvody obsahujú vývody pre svietidlá, vypínače a zásuvky. Každý objekt je opatrený bleskozvodom a samostatným elektromerom. Vykurovanie objektu je elektrinou, resp. krbom, pre ktorý je vybudovaný komín.

Každý objekt má samostatnú studňu v hĺbke 12 až 14 m a žumpu (12 m3), ako aj samostatný pozemok s prístupom z príjazdovej komunikácie.

Domy sú nízkoenergetické a na požiadanie vieme postaviť aj pasívne s velmi nízkymi mesačnými nákladmi.

Kontaktný formulár

GANT REAL

 

Tel: +421 910 440 800

       

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.